TSSF ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNAL MÜSABAKASI AMASRA’DA BAŞLIYOR

TSSF ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNAL MÜSABAKASI AMASRA’DA BAŞLIYOR

2019 Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Final Müsabakası yarın Bartın’ın Amasra ilçesinde başlıyor. Zıpkınla balık avında 2019’un en iyi spor kulübü ve sporcularının belirleneceği Türkiye Şampiyonası’na 16 kulüpten 69 sporcu katılıyor.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Final Müsabakası 14-15 Haziran’da Amasra’da düzenleniyor. 14 Haziran’da yapılacak kortej yürüyüşü sonunda Kültür Park’ta saat 16:30’da açılış töreni yapılacak olan şampiyonanın en iyilerini belirleyecek mücadeleler 15 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Büyük Liman’dan denize botlarla açılacak 16 spor kulübü takımı saat 07:00-12:00 arasında 5 saat boyunca tek nefeste en yüksek puanı getirecek balıkları yakalamaya çalışacaklar. Zorlu bir spor branşı olan zıpkınla balık avının Türkiye Şampiyonası müsabakalarına sahil güvenlik botları da eşlik edecek.

Aynı gün Kültür Park’ta 14:30’da tartı işlemi ve 16:30’da ödül ve kapanış töreni gerçekleştirilecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonaya katılan bütün takımlara başarılar dilediğini belirterek, misafirperver Amasra halkına ve özellikle Amasya Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol’a, Spor Genel Müdürlüğü’ne ve tüm resmi kurum ve kuruluşlara organizasyona sundukları değerli katkılarından dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

TSSF 2019 ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNAL MÜSABAKASI YARIŞMA PROGRAMI:

Yer: Amasra/Bartın

Tarih:  14-15 Haziran

Açılış töreni tarih ve saati: 14 Haziran Cuma saat 16:30/Kültür Parkı

Yarış tarihi: 15 Haziran Cumartesi saat 07:00-12:00/Büyük Liman’dan yarış bölgesine hareket. Tartı işlemi: 15 Haziran Cumartesi saat 14:30/Kültür Parkı

Kapanış ve ödül töreni: 15 Haziran Cumartesi saat 16:30/Kültür Parkı

Hakkında