Tssf Zıpkınla Balıkavı Türkiye Şampiyonası elemeleri sona erdi

Tssf Zıpkınla Balıkavı Türkiye Şampiyonası elemeleri sona erdi

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF), 2016 yılı planlı faaliyet programlarından olan Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası elemelerinin ikinci ayağı bugün 28 Mayıs Cumartesi günü Gökçeada‘da yapıldı. Etkinlik, Gökçeada Belediye Meydanı’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Gökçeada Belediyesi’nin katkılarıyla, TSSF tarafından düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası’nın ikinci elemelerinde en iyi usta avcı unvanı için Marmara, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu bölge kulüplerinden sporcular yarıştı. Gökçeada açıklarında 5 saat boyunca sporcular kıyasıya mücadele ederek, en yüksek puanı almak için zıpkınla balık avladı.

Yarışma sonunda Gökçeada Spor Kulübü birinci, Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ikinci, Sinop Triatlon Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Bireysel branşta ise Gökçeada Spor Kulübü Sporcusu Selim Konya birinci, Özkan Şengül ikinci ve Emre İnan üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödülleri Kaleköy Limanı’nda düzenlenen törende TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin verdi.

En yüksek puanı toplayan kulüpler ve sporcuları, 24-26 Haziran’da Muğla Fethiye‘de yapılacak TSSF Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası finallerinde, 14 Mayıs’ta yapılan ilk elemelerde dereceye girenlerle Türkiye şampiyonluğu için yarışacaklar. Finallerde en iyi dereceyi elde ederek milli takım kadrosunu oluşturacak 3 as, 2 yedek sporcu, Yunanistan/Hermoupolis’te 15-19 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’na katılacak.

TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU