TSSF’DE YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDAN ÖNEMLİ KARARLAR ÇIKTI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 5. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun ardından delegasyondan 3 yıllık yönetim yetkisi alan Başkan Oğuz Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Başkent Ankara’da gerçekleştirdikleri ilk toplantıda birbirinden önemli kararlara imza attılar.

‘Değişim Zamanı’ mottosu ile yola çıkan ve genel kurul üyelerinin büyük teveccühleri ile göreve seçilen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yeni Yönetim Kurulu, çalışmalarına vakit kaybetmeden başladı.

Ankara’da gerçekleştirilen TSSF Yönetim Kurulu toplantısında Federasyon Başkanı Oğuz Aydın’a yönetim yetkisi verilirken, federasyonun yıllık faaliyet programının belirlenmesi, başkan vekilleri ve as başkanlıkların belirlenmesi, yurt dışına çıkacak sporcu ve kafilelerinin resmî işlemlerinin kolaylaştırılması, kulüplere ve sporculara sağlanacak ayni ve nakdi destekler başta olmak üzere sualtı camiasını yakından ilgilendiren konularda önemli kararlar alındı.

“CAMİAMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

TSSF Yönetim Kurulu toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Federasyon Başkanı Oğuz Aydın, toplantıdan çıkan kararların sualtı sporları camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Göreve seçilen yeni yönetim kurulu üyelerimizle bugün ilk toplantımızı icra ettik. Şahsım başta olmak üzere, yönetim kurulunda görev yapacak tüm arkadaşlarımızla camiamıza hizmet edecek olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Değişim Zamanı’ demiştik ve çok şükür o değişim yaşanmaya başladı. Çok detaylara girmeyeceğim ancak devraldığımız noktada tablo pek de parlak değil. Çok hızlı bir şekilde toparlanmaya ihtiyacımız var. Güçlü ve yetkinlik alanlarında deneyimli bir takımımız var. Takım diyorum çünkü yönetimden, sporcusuna, antrenöründen, hakemine bu camiaya hizmet eden herkesle büyük bir aile, büyük bir takım olacağımızı söylemiştik.

Toplantıda alınan kararların camiamıza ve Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum. Adeta zamanla yarışacağız. Çok kısa bir zamanda faaliyetlerimize hızlı bir şekilde başlayacağız. Şeffaf, adaletli, katılımcılığın yüksek olduğu bir dönem başladı.

Hep birlikte büyük ve güzel işler başaracağız.

Hakkında