TÜRKİYE, DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU’NDA 5’TE 5 YAPARAK İLERLİYOR

TÜRKİYE, DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU’NDA 5’TE 5 YAPARAK İLERLİYOR

İngiltere’de devam eden CMAS 5. Sualtı Hokeyi U24 Dünya Şampiyonası erkekler eleme maçlarında Türkiye 5 maçta 5 galibiyet alarak, şampiyonaya namağlup devam ediyor.

16 Ağustos’ta başlayan CMAS 5. Sualtı Hokeyi U24 Dünya Şampiyonası eleme maçlarında  Türkiye, rakiplerine karşı üstün bir performans sergiliyor. 9-0’lık skorla ilk galibiyetini Belçika karşısında alan son iki dünya şampiyonluğunun sahibi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi U24 Erkek Milli Takımı, ikinci maçında güçlü rakiplerinden olan Güney Afrika’yı 3-1 mağlup etti. Ardından Arjantin’i 8-1 ve Hollanda’yı 12-0 yenen Ay Yıldızlılar, şampiyonanın favori ülkelerinden olan İngiltere’yi dün 4-2 yenmeyi başardı. 24 Ağustos’ta sona erecek olan Dünya Şampiyonası’nda Millilerimiz bugün, yine güçlü takımlardan olan Avustralya Milli Takımı ile karşılaşacak.

ERKEKLERDE 11 ÜLKE YARIŞIYOR

Kadınlar ve erkekler kategorisinde yapılan Dünya Şampiyonası’na toplamda 13, erkeklerde ise ev sahibi İngiltere ile birlikte Arjantin, Avustralya, Belçika, Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Türkiye olmak üzere 11 ülke katılıyor.

SUALTI HOKEYİ U24 ERKEK MİLLİ TAKIM KADROMUZ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında ve Milli Takım Antrenörleri Kadir Kırlıoğlu ve Kerim Deniz Çeliköz yöntemindeki Sualtı Hokeyi U24 Erkek Milli Takımı’mız, Mert Erol, Fırat Karabul, Mert Doğan, Bedirhan Yıldız, Saadettin İbrahim Gençgil, Kaan Kutlu, Ömer Yunus Çoğan, Burak Koçak, Akın Özkan, Sarp Kutay Çetinkaya, Hakan Sofuoğlu ve Deniz Yılmaz’dan oluşuyor.

Hakkında