Eşkina ve kitla balıkları Türkiye Şampiyonası yolunda madalyaları belirledi

Türkiye Şampiyonası Elemelerinde Madalyaları Eşkina Ve Kikla Balığı Belirledi

Türkiye Şampiyonası Elemelerinde Madalyaları  Eşkina Ve Kikla Balığı Belirledi

TSSF ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME GURUBU YARIŞMALARININ 2. AYAĞI SONA ERDİ

TSSF Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Grubu yarışmalarının ikinci ayağı, 5-6 Mayıs’ta İstanbul Tuzla’da hava muhalefetine rağmen gerçekleştirildi. Zıpkınla avlanan eşkina ve kikla balıkları, Sinop Triatlon Yelken Yüzme Sualtı Sporları Kulübü’nü birinciliğe taşıdı.

Marmara, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu bölgelerinden 22 kulübün katıldığı ve 6 Mayıs’ta Tuzla açıklarında gerçekleşen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası 2. Eleme Grubu yarışmalarında 5 saat sürmesi planlanan dalışlar, olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle 3.5 saatle sınırlandırıldı.

Yoğun bir katılımla düzenlenen yarışmalarda tüpsüz ve tek nefeste birçok kez dalış yapan sporcular genellikle eskina ve kikla balığıyla birlikte su yüzeyine çıktılar. Tuzla’daki İTÜ Denizcilik Fakültesi Kampusu’ndeki spor salonunda yapılan tartı işlemi sonrasında en yüksek puanı alan Sinop Triatlon Yelken Yüzme Sualtı Sporları Kulübü birincilik kürsüsüne çıkarken, ikincilik kürsüsüne yine bir Karadeniz spor kulübü olan Giresun Deniz Dağcılık Spor Kulübü çıktı. Üçüncülüğü ise Tekirdağ Okyanus Su Sporları Kulübü aldı. Dereceye giren takım sporcular, madalyalarını TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk’tan aldılar.

ENGELLİ SPORCU TAKDİR TOPLADI

Yarışmacılar arasında, trafik kazası sonrası iki bacağını da kaybeden ancak bunu engel olarak görmeyip 5 yıldır zıpkınla balık avı sporu yapan Trabzon Profesyonel Sualtı Adamları Spor Kulübü sporcularından Mustafa Beyaz, azmi ve ortaya koyduğu performansıyla takdir topladı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Mustafa Beyaz’ın engellere rağmen diğer sporcularla rekabet etme gücünün hayranlık uyandırdığını ve örnek teşkil ettiğini söyleyerek, Beyaz’ı kutladı.

16 TAKIM, TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA GİDECEK

Tuzla yapılan ikinci eleme grubu yarışmaları kulüp sıralamasında ilk 10’a giren takımlar ile nisan ayında Muğla’da yapılan ilk eleme grubunda ilk 6’ya giren takımlar, 7-8 Temmuz’da yapılacak Zıpkınla Balık Avı Külüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda yarışacaklar.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “ULUSLARARASI BAŞARILARIMIZA ZIPKINLA BALIK AVI BRANŞIMIZI DA EKLEMEK İSTİYORUZ”

Madalya töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, katılımın yüksek olmasının son derece sevindirici olduğunu belirterek, “Hava muhalefeti nedeniyle yarışma süresini kısaltmak zorunda kaldık. Ancak takımlarımızın ilgisi gerçekten memnuniyet verici. Sualtı sporlarında birçok branşta uluslararası başarılara bu yıl zıpkınla balık avı branşımızı da eklemek istiyoruz. Bu anlamda sporcularımızdan ümitliyiz. Katılan bütün takımlara teşekkür ediyorum. Dereceye giren takımlarımızı da ayrıca kutlarım” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, organizasyona verdikleri büyük destek için başta Tuzla Belediyesi olmak üzere Tuzla Kaymakamlığı’na, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve Tuzla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Takım Sıralaması : 2017-zipkinla-balik-avi-takim-siralamasi-tuzla

Sporcu Sıralaması : 2017-zipkinla-balik-avi-sporcu-siralamasi-tuzla

Hakkında