Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2020-2021 Sezonu Hakem Eğitim Semineri aşağıda belirlenen tarihlerde ONLİNE (ZOOM PROGRAMI) olarak yapılacaktır.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2020-2021 Sezonu Hakem Eğitim Semineri aşağıda belirlenen tarihlerde ONLİNE (ZOOM PROGRAMI) olarak yapılacaktır.

SEMİNER TARİH VE SAATLERİ;

 1. Seminer Grubu 28 Ocak 2021 Saat: 14.00 – 19.00 – ADAY HAKEMLER
 2. Seminer Grubu 29 Ocak 2021 Saat: 09.00 – 14.00 – İL HAKEMLERİ
 3. Seminer Grubu 29 Ocak 2021 Saat: 09.00 – 19.00 – ULUSAL VE ULUSLARARASI HAKEMLER

Not: Her grup için azami 60 kişilik grup oluşturulacaktır.

Seminere katılmak için başvurunuzu en geç 26 Ocak 2021 Salı günü saat 17.00’ye kadar 4. maddede belirtilen belgeleri PDF, JPG veya PNG formatında https://tssf.gov.tr/2021-online-hakem-egitim-telafi-semineri-basvurusu/ adresine kayıt etmeniz gerekmektedir. Bu tarihten sonraki müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

 1. Hakemlerin 2020-2021 sezonu yarışmalarında görev alabilmesi için “Hakem Eğitim Seminerine” katılması gerekmektedir. Aksi takdirde sezon içerisinde görevlendirme yapılmayacaktır.
 2. Beep Testi uygulamaları seminer sonrası belirlenecek 6 bölgede yapılacak olup tarih ve yerler daha sonra duyurulacaktır.
 3. Hakem terfi sınavı BEEP TESTİ uygulamaları esnasında Hakem ve Gözlemci Talimatının ilgili maddelerine uygun olarak yapılacak olup KATILIM HAKKI olanlar için yer ve tarihleri daha sonra duyurulacaktır.
 4. Seminere katılacak hakemler aşağıda belirlenen belgeleri PDF formatında belirtilen siteye yüklemeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi başarılı bir şekilde tamamlandığında seminere katılması için katılım ve şifre bilgileri SMS olarak gönderilecektir. Kayıt işlemi tamamlanmayan kişilerin seminere katılmasına izin verilmeyecektir.
 • Hakem Seminer Başvuru Formu ve Sağlık Beyanı (Online doldurduğunuz FORM)
 • Adli Sicil Kaydı (e-devletten alınacak ve yüklenecek)
 • Yerleşim Yeri (İkametgâh) Belgesi (e-devletten alınacak ve yüklenecek)
 • TSSF/CMAS dalıcı belgeleri (Aday hakemler için gerek yoktur. Fakat İl Hakemliğine terfi etmek için gereklidir. Aday Hakem kalma süresi EN AZ bir yıl ve EN FAZLA üç yıldır.)
 • Hakem İstek Formu : 2021 HAKEM İSTEK FORMUNU
  1. Hakem istek formuna Kredi kartı ile yatırmak için kredi kartı bilgilerini girerek yüklemelidir.
  1. EFT yapanlar DEKONT’LA birlikte hakem istek formunu beraber yüklemelidir.
 • Pandemi dönemi SEBEBİYLE tüm belge ve kıyafetler KARGO ile gönderilecektir.
ALICI : TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU
TEB Tunalı Hilmi Şubesi IBAN: TR95 0003 2000 0000 0066 6384 72
VAKIFBANK (292) KUYUBAŞI Şubesi IBAN: TR93 0001 5001 5800 7294 7191 44

NOT: Eksik evrak yükleyen hakemler seminere katılamayacaklardır.

2019-2020 sezonunda HAKEM EĞİTİM SEMİNERİNE katılarak HAKEMLİK VİZESİ yapılmış olanlar HAKEM İSTEK FORMUNU doldurarak EFT yada BANKA BİLGİLERİ kısımını boş olarak yükleyeceklerdir.

2019-2020 sezonunda HAKEMLİK VİZESİ yapılmamış hakemler 275 TL ücreti EFT ya da KREDİ KARTI yoluyla yatırarak HAKEM İSTEK FORMUNU doldurarak sisteme yükleyeceklerdir.

2021 HAKEM İSTEK FORMUNU indirebilirsiniz

BAŞVURU YAPMAYAN KİŞİLERE SEMİNERE KATILMASI İÇİN ŞİFRE GÖNDERİLEMEYECEKTİR. ŞİFRELER SEMİNER GÜNÜ BAŞVURU YAPTIĞINIZ CEP TELEFONUNA SMS OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.

ONLİNE SEMİNER İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR;

Seminer online zoom programı üzerinden yapılacaktır.

Seminer KAYIT edilecek olup bağlantı süreleri gösterilmektedir. Bu sebeple tüm seminer boyunca bağlı kalmanız gerekmektedir.

Seminer boyunca bir mikrofon ve bir kameranız olduğundan emin olunuz.

Seminere katılacağınız cihazın şarjlarını kontrol ediniz ve internet bağlantınızı kontrol ediniz.

Seminere alınmak için bekleyiniz. Yönetici sizi odaya aldığında yoklama için mutlaka Adınız ve Soyadınız doğru şekilde yazılması gerekmektedir.

Adınız ve soyadınızı kontrol etmek için öncelikle bağlantı yapıldığında ekrana bir kez tıklayınız.

Alt kısımda beliren menüden “Participants” sekmesine tıklayınız.

Eğer adınız ve soyadınız yazıyorsa sorun yoktur. Başka bir şey yazıyorsa üzerine tıklayınız. “Rename” yazan yere tıklayınız. Çıkan bölüme adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra “OK” kısmına basarak işlemi tamamlayınız.

Seminerden en az 10 dakika önce tüm hazırlıklarınızı kontrol ediniz.

Her hakemin kendine uygun grupta seminere katılması gerekmektedir.

Hakkında