Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2022-2023 Sezonu Hakem Eğitim Seminerleri Başlıyor

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2022-2023 Sezonu Hakem Eğitim Semineri aşağıda belirlenen tarihlerde ve yerlerde yapılacaktır.

SEMİNER TARİH VE SAATLERİ;

 1. 26-27 Kasım 2022 – İstanbul (Tozkoparan Yüzme Havuzu-Bahçelievler Ş.Er Mustafa Özer Spor Kompleksi)
 2. 03-04 Aralık 2022 – Ankara (Yenimahalle Spor Kompleksi Urankent Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)
 3. 10-11 Aralık 2022 – Gaziantep (Olimpik Yüzme Havuzu)
 4. 17-18 Aralık 2022 – İzmir (Havuz İzmir Yüzme Havuzu)
 5. 24-25 Aralık 2022 – Trabzon (Sürmene Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)

Seminere katılmak için başvurunuzu en geç 24 Kasım 2022 Perşembe günü saat 18.00 ’a kadar https://forms.gle/ELUDU6RAGZv5R9aM8 adresinden yapınız.

Ayrıca 4.maddede belirtilen belgeleri PDF, JPG veya PNG formatında hazırlanarak yüklenebilecektir. Bu tarihten sonraki müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

 1. Hakemlerin 2022-2023 sezonu yarışmalarında görev alabilmesi için “Hakem Eğitim Seminerlerinden” herhangi birine katılması gerekmektedir. Aksi takdirde sezon içerisinde görevlendirme yapılmayacaktır.
 2. Beep Testi uygulamaları programda belirtilen saatler arasında yapılacaktır. Test için mayo, havlu, bone, terlik, maske, şnorkel ve paletinizi getirmeniz gerekmektedir.
 3. Seminerlerde beep testine katılamayan hakemler sezon içerisinde yarış öncesi beep testine katılarak testi geçmeleri durumunda görev alabilecektir. (Beep Testinde uygulanacak kriterler için lütfen tıklayınız.)
 4. Hakem terfi sınavı programda belirtilen saatler arasında yapılacaktır. Hakem talimatına göre şartları uyan herkes terfi sınavlarına katılabilir.
 5. Gerekli evraklar;
 • Hakem Seminer Başvuru Formu (matbu form-fotoğraflı- yüklenecek) (Hakem bilgi formu için lütfen tıklayınız.)
 • Sağlık Beyanı (Sağlık beyanı dilekçe formu için lütfen tıklayınız.)
 • Adli Sicil Kaydı (e-devletten alınacak ve yüklenecek)
 • Yerleşim Yeri (İkametgâh) Belgesi (e-devletten alınacak ve yüklenecek)
 • TSSF/CMAS dalıcı belgeleri (Aday hakemler için gerek yoktur. Fakat İl Hakemliğine terfi etmek için gereklidir. Aday Hakem kalma süresi EN AZ bir yıl ve EN FAZLA üç yıldır.)
 • Hakem İstek Formu (Hakem istek formu için lütfen tıklayınız.)

Ödeme DEKONT’u ile birlikte ayrıca yüklenecektir.

HAKEM VİZE BEDELİ: 160 TL (VİZE)           –

ALICI : TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU
TEB Tunalı Hilmi Şubesi IBAN: TR95 0003 2000 0000 0066 6384 72
VAKIFBANK (292) BAĞLICA Şubesi IBAN: TR93 0001 5001 5800 7294 7191 44

 

NOT: Seminer katılımında yüklenen tüm evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik evrak teslim edenler seminere katılamayacaklardır.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Seminer tarihini ve yerini değiştirebilir.

Seminer, başvuruların en az 10 kişi olması durumunda açılabilecektir. 

 

HAKEM TERFİ SINAVI

26-27 Kasım 2022 – İstanbul (Tozkoparan Yüzme Havuzu-Bahçelievler Ş.Er Mustafa Özer Spor Kompleksi)

03-04 Aralık 2022 – Ankara (Yenimahalle Spor Kompleksi Urankent Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)

10-11 Aralık 2022 – Gaziantep (Olimpik Yüzme Havuzu)

17-18 Aralık 2022 – İzmir (Bornova Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)

24-25 Aralık 2022 – Trabzon (Sürmene Yarı Olimpik Yüzme Havuzu)

Yukarıda belirtilen Hakem Eğitim Seminerlerinde Hakem Terfi Sınavı da yapılacaktır ve aşağıda şartlara uyan hakemler katılabilir.
Hakem terfileri (Hakem Talimatının 28. Maddesi)

 1. Bulunduğu kategoriden bir üst kategoriye terfi etmek isteyen hakemler, bu talimatın maddelerinde düzenlenen, terfi etmek istedikleri kategorideki hakem olabilme şartlarını yerine getirdiklerine dair bir dilekçe ile yazılı olarak, bu Talimat’ uyarınca, MHK’ ye başvurarak açılacak terfi sınavlarına girebilirler.
 2. Hangi kategoriden olursa olsun, terfi sınavına giren ve ilgili kategori uyarınca havuz testine tabi tutulacak olan hakemler yönünden, işbu Talimat’ ın ekinde yer alan ve Uluslararası Federasyon tarafından kabul edilen Beep Testleri uygulanır. Beep Testlerinin, Uluslararası Federasyon tarafından değiştirilmesi halinde, anılan değişikler işbu Talimat yönünden de, değişiklik yapmaya gerek olmaksızın, aynen uygulanır.
 3. Girdikleri sınav sonunda başarılı olan hakemlerin terfileri, MHK tarafından karara bağlanarak Federasyon Başkanı’ nın onayına sunulur. Sınav sonuçları TSSF’ nin internet sitesinde duyurulur.
 4. Federasyon Başkanı tarafından terfileri onaylanan hakemlerin terfileri, MHK tarafından karar defterine kaydedilerek tescil edilir ve bu durum hakemin şahsi dosyasına işlenir.
 5. Terfi eden hakemler, bu talimat uyarınca hakemlik lisans kartlarını yenilemek zorundadırlar.
 6. MHK, hakemlerin terfi etmek için gerekli koşulları yerine getirebilmelerini sağlayacak şekilde hakem görevlendirme listelerini hazırlamak ve hakemlerin şahsi dosyalarını tutmak zorundadır.

 

Hakkında TSSF ADMIN