Türkiye sualtı sporları federasyonu başkanı doç.dr. Şahin Özen Dünya ikincisi olan a milli takımımızı yürekten kutluyorum

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “DÜNYA İKİNCİSİ OLAN A MİLLİ TAKIMI’MIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Güney Afrika’da düzenlenen CMAS Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonluğu’nda Dünya İkincisi olan Sualtı Hokeyi A Milli Takımı’mızın her bir sporcusunu ve teknik ekibi, bu büyük başarılarından dolayı yürekten tebrik ediyorum.

Sualtı hokeyinde dünyanın güçlü ülkelerine karşı son derece başarılı mücadele vererek grup eleme maçlarından 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile çıkmanız, çeyrek finalde Hollanda’yı, yarı finalde İngiltere’yi mağlup ederek finale çıkan A Milli Takımımız, bu branşta Türkiye’nin uluslar arası başarılarına bir yenisini daha ekleyerek dünyadaki saygınlığımızı, konumumuzu pekiştirmiştir.

Final maçında Avustralya’ya mağlup olmamız, A Milli Takımı’mızda, sualtı camiasında ve ülkemizde bir parça hüzün yaratsa da elde ettiğimiz Dünya İkinciliği, sualtı hokeyindeki gücümüzün bir göstergesi oldu.

Ülkemize kazandırdığımız bu başarının gururunu yaşıyoruz. Aldığımız bu ödülü, ülkemizin barış ve huzuru için canlarını veren şehitlerimize ve gazilerimize ithaf ediyoruz.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin ÖZEN

Sualtı Topluluğu Üyelerine duyurulur.