Türkiye sualtı sporları federasyonu paletli yüzme kulüplerarası büyükler Türkiye şampiyonasında 18 yeni Türkiye rekoru kırıldı

Türkiye sualtı sporları federasyonu paletli yüzme kulüplerarası büyükler Türkiye şampiyonasında 18 yeni Türkiye rekoru kırıldı,
 
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin 2016 yılı faaliyet programlarından olan TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Büyükler Türkiye Şampiyonası yarışmalarında performanslarıyla göz dolduran sporcular 18 yeni Türkiye rekoruna imza attı.
25-27 Mart tarihleri arasında Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen şampiyonluk yarışmalarında 23 spor kulübünden sporcuların yanı sıra bireysel olarak da 22 paletli yüzme sporcusu kıyasıya mücadele etti.
En çok madalya kazanan kulüp takımları sıralamasında Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü toplam 14 madalya ile birinci sırada yer alırken, İTÜ GVO Spor Kulübü 11 madalya ile ikinci, Bakırköy Su Sporları Kulübü 10 madalya ile üçüncü sırada yer aldı.
 “REKORLAR GELECEĞE UMUTLA BAKMAMIZI SAĞLIYOR”
Bayanlar ve erkekler kategorisinde 156 sporcunun su üstü, çift palet, bayrak, tüp ve dip disiplinlerinde nefes kesen mücadelelerinin yaşandığı şampiyonanın kapanış ve madalya töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Paletli yüzme disiplinlerinde şampiyonluk için mücadele eden sporcularımızın performanslarından son derece memnunuz. Paletli yüzmede son yıllarda kat ettiğimiz mesafenin meyvelerini, özellikle uluslararası yarışmalarda elde ettiğimiz başarılarla topluyoruz. Bu şampiyonada sporcularımız 18 yeni Türkiye rekoru kırdılar. Bu sonuçlar son derece sevindirici ve geleceğe daha bir umutla, güvenle bakmamızı sağlıyor. Şampiyonada kıyasıya mücadele eden tüm sporcularımızı, katılan spor kulüplerimizi, hakemlerimizi, antrenörlerimizi, emeği geçen herkesi ve ayrıca Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen resmi kuruluşlara federasyon yönetim kurulu ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
TSSF PALETLİ YÜZME KULÜPLER ARASI BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONUÇLARI
YENİ TÜRKİYE REKORLARI
Erkekler Kategorisi:
Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü’nden Tuğçan Kaytar 100 metre suüstü erkekler kategorisinde 41.22 saniyelik derecesiyle ümitler yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü’nden Derin Toparlak 200 metre suüstünde 01.26.32 dakikalık derecesiyle büyükler yeni Türkiye rekorunu, 4×200 metre suüstünde 01.27.72’lik derecesiyle bu disiplinde büyükler yeni Türkiye rekoru ve 800 metre suüstünde 06.42.79’luk derecesiyle büyükler yeni Türkiye rekorunu kırdı.
Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü’nden Muhammed Emin Bay 1500 metre suüstünde 13.29.32 dakikalık derecesiyle ümitler yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Ömer Faruk Saydam 100 metre tüpte 36.86 saniyelik derecesiyle gençler yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Cem Arda Can 3.23.43 dakikalık derecesiyle 400 metre suüstü disiplininde ümitler yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
Bayanlar Kategorisi:
İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beste Tuğçem Akgün 100 metre suüstünde 42. 73 saniyelik derecesiyle büyükler yeni Türkiye rekorunu, 4×100 metre suüstünde ise 42.71’lik derecesiyle büyükler yeni Türkiye rekorunu kırdı.
Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak 100 metre süüstü disiplininde 45.66 saniyelik derecesiyle ümitler yeni Türkiye rekoru,  400 metre süüstünde 03.34.41 dakikalık derecesiyle büyükler, gençler ve ümitler kategorisinde yeni Türkiye rekorları ve 1500 metre suüstünde 14.50.72 dakikalık derecesiyle gençler ve ümitler yeni Türkiye rekoru olmak üzere toplamda 6 ayrı rekorun sahibi oldu.
Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Deniz Eylül Kürklü 100 metre çift palette 52. 47’lik derecesiyle büyükler yeni Türkiye rekoru ile 200 metre çift palette 1.55.93’lük derecesiyle büyükler yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Nisa Emanet 100 metre çift palette 53.51 saniyelik derecesiyle gençler yeni Türkiye rekorunu kırdı.
SPOR KULÜPLERİNİN MADALYA SIRALAMASI
1- Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü, bayanlar ve erkekler kategorileride 9 altın, 5 bronz olmak üzere toplamda 14 madalya kazanarak en çok madalya kazanan kulüpler sıralamasında birinci oldu.
2-İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (GVO) Spor Kulübü, bayanlar ve erkekler kategorilerinde 7 altın, 4 gümüş olmak üzere toplamda 11 madalya kazanarak kulüpler sıralamasında ikinciliği aldı.
3-Bakırköy Su Sporları Kulübü, bayanlar ve erkekler kategorilerinde 4 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya olmak üzere toplamda 10 madalya kazanarak en başarılı üçüncü spor kulübü oldu.
PUAN SIRALAMASINDA İLK ÜÇE GİREN SPOR KULÜBÜ TAKIMLARI
1-İTÜ GVO Spor Kulübü 925 puanla birinci sırada yer aldı.
2-Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü 851 puanla ikinci sırada yer aldı.
3-İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü 729 puanla üçüncü sırada er aldı.
SUÜSTÜ, DİP, TÜP, ÇİFT PALET VE SUÜSTÜ BAYRAK YARIŞI DİSİPLİNLERİNDE MADALYA KAZANAN SPORCULAR
50 METRE SUÜSTÜ
Bayanlar Kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beste Tuğçem Akgün 19.22 saniyelik derecesiyle altın madalya, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Şevval Nur Gündüz 21.28 saniyelik derecesiyle gümüş madalya, İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü’nden Çiğdem Çelik 21.56’lık derecesiyle bronz madalya kazandı.
Erkekler Kategorisi: Bakırköy Su Sporları Kulübü sporcularından Ömer Faruk Saydam 16.79 saniyelik derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Taha Tayfur 17.75’lik derecesiyle gümüş madalya, Bakırköy Su Sporları Külübü’nden Ahmet Saydam 17.93’lük derecesiyle bronz madalya kazandı.
100 METRE SUÜSTÜ
Bayanlar Kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beste Tuğçem Akgün 42. 73 saniyelik derecesiyle altın madalya, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Şevval Nur Gündüz 44.66’lık derecesiyle gümüş madalya, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak 45.66 saniyelik derecesiyle bronz madalya aldı.
Erkekler Kategorisi: Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Ömer Faruk Saydam 38.37 saniyelik derecesiyle altın madalyayı alırken, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Taha Tayfur 39.36 saniyelik derecesiyle gümüş madalya, yine aynı kulüpten Gürsu Sayar 39.73’lük derecesiyle bronz madalya kazandı.
200 METRE SUÜSTÜ
Bayanlar kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beste Tuğçem Akgün 01.38.62 dakikalık derecesiyle altın madalya, yine aynı spor kulübünden Ayşe Ceren Yeşilbaş 01.40.03’lük derecesiyle gümüş madalya, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Şevval Nur Gündüz 01.44.67’lik derecesiyle bronz madalya kazandılar.
Erkekler Kategorisi: İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü’nden Derin Toparlak 01.26.32 dakikalık derecesiyle altın madalya kazanırken, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Gürsu Sayar 01.29.23 dakikalık derecesiyle gümüş madalya, Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Ömer Faruk Saydam 01.31.15’lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
400 METRE SUÜSTÜ
Bayanlar Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak 03.34.41’lik derecesiyle altın madalya, İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Ayşe Ceren Yeşilbaş 03.36.88’lik derecesiyle gümüş madalya, Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Begüm Çevir 03.46.80’lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
Erkekler Kategorisi: İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü’nden Derin Toparlak 03.11.21 dakikalık derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Gürsu Sayar 03.14.99’luk derecesiyle gümüş madalya, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Can Batır 03.20.24’lük derecesiyle bronz madalya aldı.
800 METRE SUÜSTÜ
Bayanlar Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak 07.29.41’lik derecesiyle altın madalya, İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Ayşe Ceren Yeşilbaş 07.42.34 dakikalık derecesiyle gümüş madalya, Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Begüm Çevir 07.53.52’lik derecesiyle bronz madalya kazandı.
Erkekler Kategorisi: İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü’nden Derin Toparlak 06.42.79’luk derecesiyle altın madalyayı kazanırken, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Gürsu Sayar  06.56.74’lük derecesiyle gümüş madalyanın, Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü’nden Muhammed Emin Bay ise 06.58.39’luk derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
1500 METRE SUÜSTÜ
Bayanlar Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak 14.50.72 dakikalık derecesiyle altın madalya,  İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Ayşe Ceren Yeşilbaş 15.07.98’lik derecesiyle gümüş madalya, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Yasemin Ulucan 15.12.27’lik derecesiyle bronz madalya aldı.
Erkekler Kategorisi: İstanbul Gençlik ve Spor Kulubü’nden Derin Toparlak 13.07.33’lük derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Gürsu Sayar 13.27.61 dakikalık derecesiyle gümüş madalya, Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü’nden Muhammed Emin Bay 13.29.32’luk derecesiyle bronz madalya kazandı.
50 METRE ÇİFT PALET
Bayanlar Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Deniz Eylül Kürklü, 24.34 saniyelik derecesiyle altın madalyanın, Avrupa Yüzme İhtisas Kulübü’nden Duygu Özdemir 24.85’lik derecesiyle gümüş madalyanın, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Nisa Emanet 25.02’lik derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu.
Erkekler Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Özcan Esen 21.40 saniyelik derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Tuğberk Suna 21.56’lık derecesiyle gümüş madalya, Beykent Spor Kulübü’nden Berkay Altıntaş 21.58’lik derecesiyle bronz madalya kazandı.
100 METRE ÇİFT PALET
Bayanlar Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Deniz Eylül Kürklü 52. 47’lik derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Nisa Emanet 53.51’lik saniyelik derecesiyle gümüş madalya, Avrupa Yüzme Spor İhtisas Kulübü’nden Duygu Özdemir 53.92’lik derecesiyle bronz madalya kazandı.
Erkekler Kategorisi: Beykent Spor Kulübü’nden Berkay Altıntaş 46.90 saniyelik derecesiyle altın madalyanın, Avrupa Yüzme İhtisas Kulübü’nden Kerem Ali Giray 47.52’lik derecesiyle gümüş madalyanın, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Tuğberk Suna ise 47.86’lık derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
200 METRE ÇİFT PALET
Bayanlar Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Deniz Eylül Kürklü, 01.55.93 dakikalık derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Nisa Emanet 01.58.57’lik derecesiyle gümüş madalya, Avrupa Yüzme İhtisas Spor Kulübü’nden Duygu Özdemir 01.58.98’lik derecesiyle bronz madalya kazandı.
Erkekler Kategorisi: Beykent Spor Kulübü’nden Berkay Altıntaş 01.44.21 dakikalık derecesiyle altın madalya, Avrupa Yüzme Spor İhtisas Kulübü’nden Kerem Ali Giray 01.45.07’lik derecesiyle gümüş madalya, Sakarya Su Sporları Kulübü’nden İlker Rüya 01.46.53’lük derecesiyle bronz madalya aldı.
4×100 SUÜSTÜ BAYRAK YARIŞI
Bayanlar Kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü sporcuları 03.06.26’lık derecesiyle altın madalya, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları 03.11.83’lük derecesiyle gümüş madalya, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü sporcuları 03.15.02’lik derecesiyle bronz madalya kazandılar.
Erkekler Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü sporcuları 02.43.78 dakikalık derecesiyle altın madalyanın, Bakırköy Su Sporları Kulübü sporcuları 02.45.12’lik derecesiyle gümüş madalyanın, Şehitkamil Belediyesi sporcuları Spor Kulübü 02.51.91’lik dereceleriyle bronz madalyanın sahibi oldular.
4×200 SUÜSTÜ BAYRAK YARIŞI
Bayanlar Kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü sporcuları 06.58.96’lık dereceleriyle altın madalya, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları 07.15.27 dakikalık dereceleriyle gümüş madalya, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü sporcuları ise 07.16.24’lük dereceleriyle bronz madalya kazandılar.
Erkekler Kategorisi: Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü sporcuları 06.15.32 dakikalık dereceleriyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü Sporcuları 06.17.06’lık dereceleriyle gümüş madalya, Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 06.37.77’lik dereceleriyle bronz madalya kazandılar.
100 METRE TÜP
Erkekler Kategorisi: Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Ömer Faruk Saydam 36.86 saniyelik derecesiyle altın madalyanın, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Taha Tayfur 37.53’lük derecesiyle gümüş madalyanın, Ordu Yüzme Spor İhtisas Kulübü’nden Muhammed Sina Ertekin ise 40.59’luk derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
Bayanlar Kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beste Tuğçem Akgün 42.72’lik saniyelik derecesiyle altın madalya, B.Evler Belediyesi Spor Kulübü’nden Gizem Nurbay 45.99’luk derecesiyle gümüş madalya, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Şevval Nur Gündüz ise 47.60’lık derecesiyle bronz madalya kazandı.
50 METRE DİP/APNEA
Bayanlar Kategorisi: İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beste Tuğçem Akgün 18.04 saniyelik derecesiyle altın madalyanın, Avrupa Yüzme İhtisas Spor Kulübü’nden Duygu Özdemi 19.19’luk derecesiyle gümüş madalyanın, İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Şevval Nur Gündüz 19.51’lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.
Erkekler Kategorisi: Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Ömer Faruk Saydam 15.41 saniyelik derecesiyle altın madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Taha Tayfur 16.59’luk derecesiyle gümüş madalya, Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Tuğberk Suna 16.81’lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Acil Şifalar Dileriz

Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Acil Şifalar Dileriz İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde …