Türkiye sualtı sporları federasyonu sualtı hokeyi kupasında deniz yıldızları ve buz yüzme spor kulüpleri şampiyonluğu göğüsledi

Türkiye sualtı sporları federasyonu sualtı hokeyi kupasında deniz yıldızları ve buz yüzme spor kulüpleri şampiyonluğu göğüsledi,
Nefes kesen yarışmalara sahne olan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi Kupası’nda erkekler kategorisinde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, bayanlar kategorisinde Buz Yüzme Spor Kulübü şampiyon oldu.
18-20 Aralık’ta Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda 17 erkek ve 10 bayan sualtı hokeyi takımı şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti. Yarı final ve final maçları son gün gerçekleştirildi.
Erkekler kategorisi yarı final ve final maçları
Erkekler kategorisinde yarı finale kalan Türk Telekom Spor Kulübü’nü 6-0 skorla yenen Deniz Yıldızları Spor Kulübü ile Başkent Spor Kulübü’nü 4-2 mağlup eden OTDÜ SAS finale kaldı. Büyük bir çekişmeye sahne olan final maçında Deniz Yıldızları Spor Kulübü, OTDÜ SAS’ı 5-2 yenerek Federasyon Kupası Şampiyonluğu’nu kucakladı. OTDÜ SAS ikinci olurken, Başkent Spor Kulübü’nü 4-3 yenen Türk Telekom ise üçüncü oldu.
Bayanlar kategorisi yarı final ve final maçları
Bayanlar kategorisinde yarı final maçlarında Buz Yüzme Spor Kulübü, ORKA’yı 8-0 mağlup ederek; BYEM (Bilimsel Yüzme Eğitim Merkezi) ise Deniz Yıldızları Spor Kulübü’nü 2-1’lik skorla yenerek finale kalmayı başardı. Final maçında BUZ Yüzme Spor Kulübü, BYEM’i 2-1 yenerek şampiyon oldu. BYEM ikinci olurken, ORKA’yı 4-0 yenen Deniz Yıldızları Takımı üçüncülük kürsüsüne çıktı.
TSSF Başkanı Özen: “Centilmence mücadelelere tanıklık ettik”
Ödül töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Başarılı bir organizasyonun sorunsuz tamamlanmış olmasının sevincini yaşıyoruz. 3 gün boyunca rakiplerine saygıda kusur etmeden centilmence mücadelelerinden dolayı tüm sporcularımızı kutluyoruz. Sezonun bu ilk turnuvasına katılan tüm kulüplerimize teşekkür ediyor ve şampiyonluğu göğüsleyen erkek ve bayan sualtı hokeyi takımlarımızı gönülden kutluyoruz” dedi.
TSSF Başkanı Özen, Federasyon Kupası’nın gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’a Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muzaffer Çintimar, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Gökhan Yavaşer  ve Mr. Nathan Peall’a teşekkür etti.
Milli takım sporcuları belirlenecek
3 gün süren kupa maçlarında 23 Mart-2 Nisan 2016’da Güney Afrika Cape Town Stellenbosch’da yapılacak Sualtı Hokeyi Büyükler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Sualtı Hokeyi Milli Takımı için erkekler ve bayanlar kategorisinde 20 aday sporcu da belirlenecek. Belirlenen aday sporculardan seçilecek milli takım kadrosuyla, 2015’te İspanya’da gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonluğu başarısının büyükler kategorisinde de tekrarlanması hedefleniyor.
TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU