TYK SPOR KULÜBÜ’NDEN AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA 3 MADALYA

TYK SPOR KULÜBÜ’NDEN AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA 3 MADALYA

Polonya’da 5-6 Kasım’da gerçekleştirilen CMAS Paletli Yüzme Avrupa Kulüplerarası Yıldızlar Şampiyonası’na katılan kulüplerimizden İstanbul Tenis Yüzme Kayak (TYK) Spor Kulübü, 800 metre ve 400 metrede 1 gümüş, 3 bronz madalya kazanma başarısını gösterdi.

TYK Spor Kulübü’nden Milli Sporcumuz Cem Arda Can 800 metre su üstünde en iyi ikinci dereceyi elde ederek gümüş, 400 metre su üstünde ise bronz madalya alırken; aynı kulüpten bayanlar kategorisinde yarışan Milli Sporcumuz Zeynep Ak ise 800 metre su üstünde ve 400 metre su üstü disiplinlerinde Avrupa Üçüncüsü olarak 2 bronz madalyayla ülkemizi gururlandırdı.

Paletli yüzmede kazanılan dünya şampiyonluğunun ardından sporcularımızın elde ettikleri bu yeni başarılarla madalya istikrarını devam ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Federasyon Başkanı Doç. Dr. Şahin ÖZEN, “Şampiyonaya katılan tüm kulüplerimizi, sporcu ve antrenörlerimizi şahsım ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri adına teşekkür ediyorum. Madalya alan sporcularımızı ve antrenörleri Eşref Esen’i gönülden kutluyorum. Kulüplerimiz ve sporcularımızın azim ve kararlılıkları sayesinde yeni dönemde yeni madalyalar kazanacağımızdan şüphem yok” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında