Ülke Tv’nin gerçekleştirdiği geleneksel Sporun Devleri Buluşuyor ödül töreninde Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Kaan Kahraman Onur Ödülü aldı.

Ülke Tv’nin gerçekleştirdiği geleneksel Sporun Devleri Buluşuyor ödül töreninde Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Kaan Kahraman Onur Ödülü aldı.

Ankara’da yapılan Sporun Devleri Buluşuyor ödül töreninde yılın başarılı milli sporcuları, spor yöneticileri, spor adamları, antrenörler, medya kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına ödülleri takdim edildi.  Ödül törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,  AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çirez, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Voleybol Federasyonu As Başkanı Ahmet Göksü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, siyasetçiler, spor insanları ve sporcular katıldı.

Federasyonumuzun Antrenör Eğitim Kurulu Üyesi ve Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü Yöneticisi Kamil Esen, Yönetim Kurulu Üyesmiz Prof. Dr. Ömer Şenel ile ödül törenine katılan Paletli Yüzme Genç Milli Sporcumuz Kaan Kahraman, alkışlar eşliğinde Onur Ödülü aldı. Kahraman, İtalya’nın Lignano Sabbiadoro kentinde Haziran ayında yapılan 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 50 m. dipte Dünya Şampiyonu, 50 m. su üstünde dünya ikincisi olmuştu.

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun kardeşliğe, sevgiye, birliğe ve beraberliğe vesile olan pek çok güzel mesajı içerisinde barındırdığını belirterek“Sporun her bir branşında inançla, azimle, gayretle ve kararlılıkla emek veren tüm sporcularımızı, çok kıymetli antrenörlerini, her daim yanlarında olan değerli ailelerini bu vesileyle tebrik etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

CMAS Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası için Rusya’da bulunan Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen, “Büyük başarılara imza atan Milli Sporcumuzu, aldığı ödül ve başarıları için bir kez daha kutluyorum” dedi.

ÖDÜL ALAN İSİM VE KURULUŞLAR

Yılın Sporcuları: Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Soner Demirtaş, Emre Sakçı, Gülenay Aydın, Eşref Apak, Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı, Para-Atletizm Özel Sporcular Milli Takımı, Busenaz Sürmeli, Buse Naz Çakıroğlu, Bilal Çiloğlu, Hatice Kübra İlgün, Meltem Hocaoğlu Akyol

Özel Ödül: Erkek Gol-Bol Görme Engelliler Milli Takımı, Nisanur Erbil, Prof. Dr. Arif Özaydın, Cengiz Aygün, Büşra Ünlü

Onur Ödülü: Sude Yaren Uzunçavdar, Afra Adıyaman, Kaan Kahraman, Okyanus Arıkan

Üstün Başarı Ödülü: Ergin Ataman

Yılın Spor Adamı: Alparslan Baki Ertekin

Yılın Antrenörü: Abdullah Çakmar

Yılın Takımı Ödülü: U19 Avrupa Şampiyonu Kadın Milli Takımı Voleybol Federasyonu

Başarı ve Üstün Cesaret Ödülü: Atakan Çelik

Yılın Spor Hizmet Ödülü: Seyfettin Selim

Yılın Projesi Ödülü: Prof.Dr. Hacı Murat Şahin

Yılın Spor İnsanı Ödülü: Tuncay Sonel

Yılın Haber Ajansı Ödülü: Demirören Haber Ajansı

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi Ödülü: Ömer Faruk Terzi

Yılın Spora Destek Veren Yerel Yöneticisi: Hüseyin Çam

Yılın Spor Kanalı Ödülü: TRT Spor Yıldız

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında TSSF ADMIN