ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü RAHMET VE ÖZLEMLEANIYORUZ

ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü RAHMET VE ÖZLEMLEANIYORUZ

Bugün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yılı. 10 Kasım 1938’de saat 09:05’te gözlerini ebedi olarak kapatan Atatürk’ün kurduğu ve emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız ve özgür bireyleri olarak Ulu Önder’imizi minnet ve yüreğimizi kaplayan hüzünle anıyoruz.

O’nun zekâsı, cesareti, çalışkanlığı, hoşgörüsü, barışçı, eşitlikçi, bilimi şiar edinen, bağımsız ve özgür karakterinin en büyük eseri olan çağdaş ülkemizin hür vatandaşların olan bizler, Türkiye Cumhuriyeti’ni kanımız ve canımız pahasına yaşatmaya devam edeceğiz. Akıl, spor, bilim, demokrasi bilinciyle yetişen her yeni nesil bağımsız ülkemizi geleceğe sarsılmaz bir güvenle taşıyor. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olarak onun mirasına sahip çıkacak, bedenleri sporla yoğrulmuş zeki, çevik ve ahlaklı Türk gençlerinin yetişmesine kılavuzluk ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. Yılı’nda rahmet ve minnetle anıyoruz. O’nun hedefleri doğrultusunda ilerleyen vatanımızı, demokrasimizi tüm iç ve dış tehditlere karşı korumak için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında