YASEMİN ULUCAN, SERBEST DALIŞTA DÜNYA 4.SÜ OLDU

YASEMİN ULUCAN, SERBEST DALIŞTA DÜNYA 4.SÜ OLDU

İtalya’daki CMAS 10. Serbest Dalış Indoor Dünya Şampiyonası’nın bugün öğleden sonra yapılan dayanıklılık apnea 8×50 yarışında Millilerimiz, bayanlar kategorisinde dünya 4.sü, erkeklerde dünya 5.si oldu.

Sporcunun belirlenen mesafeyi en kısa sürede tamamlamasını gerektiren dayanıklılık apnea disiplininde bugün yapılan yarışlarda bayanlarda ve erkeklerde dünya rekoru kırıldı. Bayanlarda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Serbest Dalış Milli Takımı sporcumuz Yasemin Ulucan’ın 5 dakika 57 saniye ile dünya 4.sü olduğu dayanıklılık apnea 8×50 yarışında İtalyan sporcu Martina Mongiardino, bu mesafeyi 4.37 saniyede tamamlayarak yeni dünya rekorunun sahibi oldu.

BAYANLARDAN SONRA ERKEKLERDEN DE DÜNYA REKORU GELDİ

Erkekler kategorisinde yapılan dayanıklılık apnea 8×50 yarışında mücadele eden Milli Sporcumuz Fehmi Berker Çakar ise, yarışmayı 3 dakika 57 saniyede tamamlayarak dünya 5.si oldu.  Erkeklerde dünya şampiyonu olan Rus Mikail Drozdov, 3 dakika 43 saniyelik derecesiyle yeni bir dünya rekoruna imza attı.

Bugün sabah yapılan statik apnea yarışında bayanlarda Bilge Çingigiray, dünya 6.sıolmuştu.

Dinamik apnea monopalet, dinamik apnea çift palet, dinamik apnea paletsiz, statik, hız ve dayanıklılık disiplinlerinde yapılacak dünya şampiyonluğu yarışlarında, Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Afrika’dan toplam 24 ülkenin sporcuları mücadele edecek. Şampiyonanın son yarışları 16 Haziran’da yapılacak.

Antrenörler Aris Moukas, Sertan Aydın ve kafile sorumlusu Alper Erkmen’in yer aldığı milli takımımız, Fehmi Berker Çakar, Oğuzhan Yeşil, Oğuz Tokgöz, Ufuk Koçak, Bilge Çingigiray, Buse Karacabay, Yasemin Ulucan ve Cemre Arslan’dan oluşuyor.

 

Hakkında