Yeni Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak

GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ SAYIN OSMAN AŞKIN BAK’I, YENİ GÖREVİNDEN DOLAYI GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİZ

AK Parti Rize Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapan, yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Sayın Osman Aşkın Bak’ı tebrik ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı görevi süresince spora ve sporcuya desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve görev aldığı dönemdeki sportif başarılarından dolayı Sayın Akif Çağatay Kılıç’a da teşekkür ederiz.

Osman Aşkın Bak kimdir ?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 11 Ekim 1966’da İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’ni bitirdi. Makina mühendisliği, üst düzey yöneticilik, öğretim üyeliği; İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Programı’nda doktorasını yaptı. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türk İran İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görevler üstlendi. İstanbul Ticaret Odası’nda Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli spor kulüplerinde genel sekreterlik ve başkanlık görevleri ile federasyonlarda yönetim kurulu üyeliği, kurul üyeliği, genel kurul delegeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. Çok sayıda makale ve bilimsel yayını bulunmaktadır. 24. dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Dış İşleri Komisyonu Sözcüsü oldu. Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hakkında