YÜZME FEDERASYONU ESKİ BAŞKANI DR. AHMET BOZDOĞAN’I KAYBETTİK, TÜRK SPORUNUN BAŞI SAĞOLSUN

YÜZME FEDERASYONU ESKİ BAŞKANI DR. AHMET BOZDOĞAN’I KAYBETTİK, TÜRK SPORUNUN BAŞI SAĞOLSUN

Ülkemizin yetiştirdiği çok değerli ve başarılı sporcu, spor yöneticisi ve spor bilimleri akademisyenlerinden olan, Yüzme Federasyonu’nun iki dönem başkanlığını başarıyla gerçekleştiren Dr. Ahmet Bozdoğan’ın (69) vefatı, sualtı topluluğumuzda derin bir üzüntü yarattı.

Adana’da doğan, yüzmeyle ilkokulda tanışan Dr. Ahmet Bozdoğan, 1970 yılındaki yarışmada 11 Türkiye rekoru kırarak bir ilke imza atmıştı. Yüzme sporunda “altın çocuk, rekor makinesi” gibi isimlerle anılan Bozdoğan, 100’e yakın Türkiye rekoruna imza attı. Birçok uluslararası yarışmada birincilikler elde etti. Aktif spor hayatını Galatasaray Spor Kulübü’nde su topu branşında tamamladı.

Bozdoğan, Yüzme Federasyonu’nun iki dönem başkanlığını başarıyla yürüttü. Uzun yıllar Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapan Bozdoğan, 5 bilimsel kitap yayınladı. Başarıları ve katkılarıyla Türk spor tarihine ismini altın harflerle yazdıran merhum Dr. Ahmet Bozdağan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabırlar dileriz. Türk sporunun ve ülkemizin başı
sağolsun.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında