Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası’nda Milli Takımımız 6. Oldu

Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası’nda Milli Takımımız 6. Oldu

Hırvatistan’da 14-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Zıpkınla Balıkavı Avrupa-Afrika Şampiyonası’nda, TSSF Zıpkınla Balıkavı A Milli Takımı’mız 18 ülke arasında 6. oldu.

Zeynel Abidin Sezgün antrenörlüğünde milli sporcularımız Hüseyin Taşdibi, Fuat Kasmalar, Recep Aslan ve Sabri Kılıç iki gün süren yarışların ilk gününde gelincik, kefal, levrek, eşkina, ikinci gününde kefal, lipsos, sargos, muren, sivriburun ve karagöz balıklarını avladılar. Her gün 5 saat denizde kalarak yüksek puan getiren fazla miktarda balık avlayan milli takımlar arasında şampiyon ülke İspanya olurken, Hırvatistan ikinci, İtalya üçüncü sırada yer aldı.

TSSF Başkan Yardımcısı Atilla Aras’ın kafile başkanlığını yaptığı Zıpkınla Balıkavı A Milli Takım kafilesi idareci Münir Cansın Özden, Antrenör Zeynel Abidin Sezgün, sporcular Hüseyin Taşdibi, Fuat Kasmalar, Recep Aslan, Sabri Kılıç’tan oluşuyor.

Federasyon Başkan Yardımcımız Atilla Aras, hedeflerinin ilk 5’te yer almak olduğunu, beşinciliği kılpayı kaçırdıklarını belirtti.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen şampiyona ilgili görüşlerini dile getirerek, “Milli takım oyuncularımızı ve antrenörümüzü gösterdikleri azim ve kararlılıktan dolayı kutluyor, emekleri için onlara teşekkür ediyorum. 18 ülkenin katıldığını dikkate alırsak altıncı sırada şampiyonayı bitirmek zıpkınla balıkavında uluslararası yarışmalarda her geçen yıl istikrarlı bir şekilde çok daha iyiye gittiğimizin göstergesidir. İnşallah gelecek yıl madalya sıralamasına gireceğiz. Performansımızdaki artış bunu gösteriyor” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Yarışma Web Sitesi : http://losinj-spearfishing.com/

Hakkında