Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Gurubu Yarışmalarının 2. Ayağı İstanbul Tuzla’da Başlıyor

Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Gurubu Yarışmalarının 2. Ayağı İstanbul Tuzla’da Başlıyor

TSSF Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Grubu yarışmalarının ikinci ayağı, 5-6 Mayıs’ta İstanbul Tuzla’da yapılacak. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan şampiyonluk eleme mücadelelerine Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinden 23 takım katılacak.

6 Mayıs Cumartesi günü 33 bot ile Tuzla açıklarında Marmara Denizi’nde yapılacak ikinci eleme yarışmalarında zıpkınla balık avı sporcuları tüpsüz olarak 5 saat boyunca birçok kez dalarak en yüksek puanı getiren balık türlerini avlamaya çalışacaklar. Yüksek puan getiren balıkları en çok avlayan takımlar, Nisan ayında Muğla Ören’de yapılan birinci eleme yarışmalarında yüksek puan alan takımlarla birlikte 7-8 Temmuz’da yapılacak Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazanacaklar.

5 Mayıs Cuma günü saat 16.30’da Tuzla sahilinden Atatürk Anıtı’na kortej yürüyüşü ile açılışı yapılacak ikinci eleme grubu yarışmalarının kapanış ve ödül töreni 6 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de yine Atatürk Anıtı meydanında gerçekleştirilecek.

TSSF Başkanı Özen: “Şansları Bol Olsun”

İkinci eleme grubu yarışmalarına katılan kulüp takımlarımıza gönülden başarılar ve bol şans dileyen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağını geçen ay Muğla Ören’de gerçekleştirdik. İlk elemelerde oluşan sıralamalar ile Tuzla’da yapacağımız ikinci ayak yarışmasındaki sıralamalar Türkiye Şampiyonası’na bilet alan takımları belirleyecek.” dedi.

Doç. Dr. Özen, Tuzla Belediyesi’ne, Tuzla Kaymakamlığı’na, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve Tuzla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne organizasyona verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür etti.

TSSF Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası 2. Eleme Grubu yarışma programı: 

Açılış töreni:                           5 Mayıs Cuma saat 16.30’da Tuzla sahilinden Atatürk Anıtı’na yapılacak kortej yürüyüşle gerçekleştirilecek.

Yarışmalar:                             6 Mayıs Cumartesi saat 09.00-14.00 arasında yapılacak.

Kapanış ve ödül töreni:        6 Mayıs Cumartesi saat 15.00’de balıkların tartılma işlemi

başlayacak, takım puanları belirlenerek saat 17.00’de Tuzla Atatürk Anıtı Meydanı’nda ödül töreni gerçekleştirilecek.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında