ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İKİNCİ ELEME YARIŞLARI ÇANAKKALE GÖKÇEADA’DA BUGÜN BAŞLIYOR

ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İKİNCİ ELEME YARIŞLARI ÇANAKKALE GÖKÇEADA’DA BUGÜN BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen 2018 Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Eleme Müsabakası yarışlarının ikinci ayağı, bugün (27 Nisan Cuma) Çanakkale Gökçeada’da başlıyor. 28 Nisan Cumartesi günü yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle bir gün erkene alınanikinci eleme yarışlarında Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu bölgelerinden 20 spor kulübü Türkiye Şampiyonluğu finallerine gitmek için mücadele edecek.

Toplam 85 sporcudan oluşan 20 spor kulübü, 28 bot ile Gökçeada açıklarında bugün saat 13:00-18:00 arasında 5 saat boyunca tüpsüz dalarak, en yüksek puanı getirecek türlerden en fazla balığı avlamaya çalışacak. Türkiye Şampiyonluğu’nun ikinci eleme yarışlarının ardından yapılacak tartı işlemiyle belirlenecek en iyi balık avcıları, 6-7 Nisan’da Antalya’da yapılan ilk eleme müsabakalarında en yüksek puanları alan takımlarla birlikte 22-24 Haziran’da Ordu’da yapılacak final müsabakalarında Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yarışlara katılan bütün takımlara başarılar dilediğini belirterek, “Hava muhalefeti nedeniyle, yarışma takvimini bir gün erkene almak zorunda kaldık. Katılan bütün spor kulübü takımlarımızın nefesleri güçlü, şansları bol olsun” dedi.

TSSF Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası İkinci Eleme Grubu yarışma programı: 

Yarışma yeri:

Çanakkale/Gökçeada açıkları

Yarışma : 

27 Nisan Cuma günü saat 13:00-18:00

Kapanış ve ödül töreni:                 

28 Nisan Cumartesi saat 11:00/Gökçeada Kaleköy Meydanı

Hakkında