Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası İlk Eleme Yarışlarının Kazananları Belli Oldu

Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası İlk Eleme Yarışlarının Kazananları Belli Oldu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde gerçekleştirilen 2018 Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Eleme Müsabakası yarışlarının ilk ayağında Muğla Fethiye Belediye Spor Kulübü, takım ve bireysel sıralamada birinci oldu.

Muğla Fethiye Belediye Spor Kulübü

Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 7 spor kulübü takımının katıldığı ilk eleme yarışları, cumartesi günü yapıldı. Botlarla Gazipaşa açıklarında yapılan zıpkınla balık avında sporcular 5 saat boyunca sualtında en iyi puana sahip balıkları olabildiğince fazla yakalamaya çalıştılar. Yarış sonrası gerçekleştirilen tartı işleminin ardından avlanan balık türü ve ağırlığına göre eleme yarışının en iyi ilk üç takımı ve sporcuları belli oldu.

MUĞLA FETHİYE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ TAKIM VE BİREYSELDE BİRİNCİ OLDU

Muğla Fethiye Belediye Spor Kulübü en yüksek puanı alarak birinci olurken, Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü ikinci, Muğla Bodrum Su Sporcuları Kulübü üçüncü oldu.

Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü ikinci
Muğla Bodrum Su Sporcuları Kulübü üçüncü

İlk eleme yarışlarının en iyi balık avcılarını belirleyen bireysel sıralamada, Muğla Fethiye Belediye Spor Kulübü sporcusu Serhan Dağhan birinci, Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları Hakan Ergün ikinci, Kemal Uysal da üçüncü oldu.

Muğla Fethiye Belediye Spor Kulübü sporcusu Serhan Dağhan birinci
Muğla Fethiye Belediye Spor Kulübü sporcusu Serhan Dağhan birinci
Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları Hakan Ergün
Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları Hakan Ergün
Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları Kemal Uysal
Antalya Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları Kemal Uysal

Kapanış töreninde takım ve sporcuları madalyaları takdim edildi.

FİNAL ÖNCESİ İKİ ELEME YARIŞI

Gazipaşa’daki ilk eleme yarışlarından, 22-24 Haziran’da Ordu’da yapılacak final müsabakalarına gitmeye hak kazanan takım sayısı, 28-29 Nisan’da Çanakkale Gökçeada’da İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara Bölgesi takımlarının yapacağı ikinci eleme yarışlarının sonuçlarına göre belirlenecek.

Gazipaşa Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gazipaşa Belediyesi’nin işbirliği ve desteğiyle gerçekleştirilen 2018 Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Eleme Müsabakası yarışlarıyla ilgili açıklamada bulunan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Gazipaşa halkının evsahipliğinde güzel bir organizasyon yapmaktan çok mutluyuz. Gazipaşa’nın güzel insanlarına, Kaymakamlığımıza, Belediyemize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüze verdikleri destek ve işbirliği nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Doç. Dr. Özen, madalya alan takım ve sporcuları ayrı ayrı kutladığını ifade ederek, katılan bütün kulüplere de teşekkür etti.

Hakkında