Zıpkınla Balık Avında Türkiye Şampiyonluğu İçin Karadeniz’de Dalacaklar

Zıpkınla Balık Avında Türkiye Şampiyonluğu İçin Karadeniz’de Dalacaklar

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen 2018 Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası final müsabakaları 1-2 Haziran’da Ordu’nun Perşembe ilçesinde yapılacak.

Türkiye’nin en başarılı zıpkınla balık avı sporcularının belirleneceği şampiyonada, bu yıl yapılan iki eleme müsabakasında en yüksek dereceleri yapan 16 spor kulübünün 64 sporcusu yarışacak. Açılış töreni, 1 Haziran Cuma günü saat 16:00’da Perşembe Belediyesi önünde kortej yürüyüşle başlayacak. Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden spor kulüplerinin katılacağı şampiyonada, 2 Haziran Cumartesi günü Perşembe ilçesi açıklarında 64 sporcu, 6 saat boyunca en yüksek puan getiren balıkları avlamak için tek nefeste dalışlar yapacak. Yakalanan balıkların tartı ve ödül töreni, yarışlardan hemen sonra gerçekleştirilecek. Türkiye Şampiyonası’nda, bireysel sıralamada dereceye giren sporcular değerlendirilerek, milli takım aday kadrosu da belirlenecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yarışlara katılan bütün takımlara başarılar dileyerek, “Zıpkınla balık avı, sporcular açısından dayanıklılık ve cesaret gerektiren üstün bir performans branşıdır. Aynı zamanda, sualtı canlı yaşamına bilinçli ve ölçülü yaklaşmanın, saygı göstermenin en iyi örneğini oluşturacak sportif bir etkinliktir. Katılan tüm kulüp sporcularımızın nefesi kuvvetli, şansları bol olsun. Bireyselde en iyi sporcularımızdan milli takım aday kadromuzu da belirleyeceğiz. Amacımız, son yıllarda diğer branşlarımızda yakaladığımız uluslararası madalya geleneğini, zıpkınla balık avında da başarmak” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonluk organizasyonuna önemli desteği olan Spor Genel Müdürlüğü, Perşembe Kaymakamlığı ve Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Central Rent A Car’a teşekkür etti.

TSSF Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları Programı:

  • Yarışma yeri: Ordu’nun Perşembe ilçesi açıkları
  • Açılış töreni: 1 Haziran Cuma saat 16:00/Kortej yürüyüşü Perşembe Belediyesi’nde başlayıp, ilçe meydanında sona erecek.
  • Yarışma günü: 2 Haziran Cumartesi saat 08:30-14:30
  • Tartı işlemi: 2 Haziran Cumartesi saat 15:30/Perşembe ilçe meydanı
  • Kapanış ve ödül töreni: 2 Haziran Cumartesi saat 17:00-17:30/Perşembe ilçe meydanı

Hakkında