ZIPKINLA BALIK AVININ TÜRKİYE ŞAMPİYONU, BURSA ÇALIKUŞU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

ZIPKINLA BALIK AVININ TÜRKİYE ŞAMPİYONU, BURSA ÇALIKUŞU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

Zıpkınla balık avında Türkiye Şampiyonu, Bursa Çalıkuşu Gençlik ve Spor Kulübü oldu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 1-2 Haziran tarihleri arasında Ordu Perşembe’de gerçekleştirilen 2018 Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası final müsabakaları sona erdi.

Sporcular, tek nefeste bedenlerinin sınırlarını zorlayarak 6 saat boyunca dalış yapıp en yüksek puanı getiren balıkları avlamak için kıyasıya yarıştılar. Perşembe ilçesinin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası finallerinde Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerindeki 14 spor kulübünden 56 sporcu, şampiyonluk için mücadele etti.

ŞAMPİYON TAKIM BURSA’DAN

2 Haziran Cumartesi günü Karadeniz sularında yapılan dalışların ardından avlanan balıklar tartı işlemi ile puanlandırıldı. Takım sıralamasında Bursa Çalıkuşu Gençlik ve Spor Kulübü en yüksek puanı alarak 2018 Zıpkınla Balık Avı Küluplerarası Türkiye Şampiyonu oldu. Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü ikincilik kürsüsüne çıkarken, Türkiye üçüncülüğü derecesini, Zonguldak Ereğli Yelken İhtisas Spor Kulübü ile Zonguldak Kozlu Taşkömürü Spor Kulübü paylaştı.

Şampiyonanın bireysel sıralamasında, ilk üçe giren spor kulüplerinin sporcuları madalya kürsüsüne çıktı. Bursa Çalıkuşu Gençlik ve Spor Kulübü’nden Fuat Kasmalar birinci, Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Ahmet Tekin ikinci, Zonguldak Kozlu Taşkömürü Spor Kulübü’nden Özkan Dıngaz ile Zonguldak Ereğli Yelken İhtisas Spor Kulübü’nden Caner Akman ise üçüncülük kürsüsüne çıktı. Perşembe Meydanı’nda düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren kulüpler ve bireysel sıralamada ilk üçe giren sporculara ödülleri takdim edildi.

SONUÇLAR, MİLLİ TAKIM ADAY KADROSUNU ŞEKİLLENDİRECEK

Şampiyonada en iyi performans gösteren sporcular arasından milli takım aday kadrosu seçilecek. Aday kadronun içinden belirlenecek Zıpkınla Balık Avı Milli Takımı’mız, Portekiz’in Sagres kentinde 6-10 Eylül’de yapılacak Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDAN MADALYA İLE DÖNMEK”

Ödül töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, katılan bütün kulüplere ve sporcularına teşekkür ederek, “Şampiyon olan ve dereceye giren kulüp ve sporcularımızı gönülden kutluyorum. Son derece çekişmeli ve heyecanlı dalışlara tanık olduk. Bu sene Portekiz’de yapılacak Dünya Şampiyonası için en iyi sporcularımızdan Milli Takım aday kadromuzu buradaki sonuçlara göre belirleyeceğiz. Dünya Şampiyonası’nda ülkemizin madalya şansı olacağını düşünüyorum. Umutluyuz” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Özen, şampiyonaya desteğini esirgemeyen Spor Genel Müdürlüğü, Perşembe Belediyesi, Perşembe Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Perşembe halkına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Hakkında