Formlar

COVID 19 FORMLAR :

TSSF E-Devlet Uygulamaları

 

ANTRENÖR İŞLEMLERİ

CANKURTARMA

DONANIMLI DALIŞ

HAKEM LİSANSLARI

MİLLİLİK BELGESİ İŞLEMLERİ


SPORCU LİSANSLARI

SPOR KULÜPLERİMİZİN VE ANTRENÖRLERİMİZİN DİKKATİNE: Sporcu, Lisans, Vize ve Transfer Talimatı Yayınlandı

SPOR KULÜPLERİMİZİN VE ANTRENÖRLERİMİZİN DİKKATİNE

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Sporcu, Lisans, Vize ve Transfer Talimatı, Spor Hizmetleri ve Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde 13/07/2020 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve Federasyonumuz web sitesinde ‘Yönetmelik ve Talimatlarımız’ bölümünde yayınlanmıştır.

Sporcu lisans işlemleri için talimatta yer alan belgeler ile birlikte Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir. 0212 588 00 62 – 0212 588 0071 – 0212 588 0072

TALİMAT GEREĞİ YAPILACAK LİSANS ÖDEMESİ TÜM YAŞ GRUPLARI İÇİN  < TEB Tunalı Hilmi Şubesi IBAN TR95 0003 2000 0000 0066 6384 72> HESABINA YAPILACAKTIR.

2021 YILI ÜCRETİ 12 TL’DİR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

 PADI ve SSI dalış sistemleri arasında yapılan protokol :

Yetkilendirme işlemlerinin yapılabilmesi için PADI ve SSI eğitmenleri tarafından aşağıdaki dokümanları, çalışacakları TSSF Yetkili Dalış Merkezi aracılığı ile bir dosya halinde Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir.

 1. Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünden alınan “Adli Sicil Kayıt Belgesi”.
  * Belgenin verileceği kurum bölümünde “Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu” yazmalıdır. Bu belge E-Devlet uygulamasından da alınabilmektedir.
 2. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alınan “Son 3 yıl içerisinde bir defada altı aydan daha fazla veya bu süre içerisinde bir yıldan daha fazla cezası yoktur” şeklindeki belge.
 3. Sualtı Sporları, Cankurtarma, Su kayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu Aletli Dalış Yönetmeliği ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Donanımlı Dalış Yönetmeliği ve Talimatına göre belgesi iptal edilmemiş ya da ödenmemiş para cezası bulunmamak, (Dilekçe Örneği)
 4. En az lise veya dengi okul mezunu olduğunu ispat eden bir mezuniyet belgesi kopyası.
 5. Eğitmen / Rehber Dalıcı Sağlık Raporu (TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Form 11). Bu sağlık raporu bir sualtı hekimi tarafından imzalanmış olmalıdır.
 6. Dalış Kuruluşu Eğitmen / Rehber Dalıcı Çalışma Sözleşmesi (TSSF Talimatı Form 3).
  *Bu sözleşme hem PADI veya SSI Dalış Eğitmeni hem de Dalış Merkezinin Yetkili tarafından imzalanmalıdır.
 7. Yetkili Kişiler ve Dalış Eğitmeni İmza Örnekleri (TSSF Talimatı Form 4).
  *Bu formda PADI veya SSI Dalış Eğitmeni ile Dalış Merkezi Yetkilisinin imza örnekleri bulunmalıdır.
 8. Eğitmen ödentilerinin ödendiğine dair makbuz (TSSF İstek Formu).
  *Bu formu doldurarak TSSF ye yıllık dalış eğitmenliği harcınızı Kredi Kartı Bilgilerinizi yazarak kredi kartı ile ödeyebilir veya EFT/Havale gerçekleştirerek banka dekontu numarasını yazabilirsiniz.
 9. PADI veya SSI Türkiye Temsilciliğinden alınan öğretme yetkisine dair onaylı yazı.
 10. PADI veya SSI Dalış Eğitmenliği kartınızın fotokopisi.
  *Belgenizi yetkili dalış merkezi kanalıyla TSSF ye sunduğunuz an itibariyle PADI veya SSI daki eğitmenlik kaydınızın “Öğretebilir” statüde olması çok büyük önem taşımaktadır. Yetkili bir TSSF Dalış Merkezi bünyesinde çalışmaya başlamak için müracaat etmeden evvel PADI veya SSI Eğitmenlik belgenizi yenilediğinize ve öğretebilir statüde olduğunuza emin olunuz. Dijital eğitmen kartı kullanan Eğitmenlerin Türkiye temsilcileri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.